piątek, 4 grudnia 2009

Książka na Adwent

Wiem wiem że adwent mamy uż od 5ciu dni.Ale ja zawsze jestem lekko ;-) spóźniona.
A książka warta polecenia dla małych i dużych.Wspaniale przygotowująca na przyjście Jezusa na świat czyli Boże Narodzenie.
Czytamy z dziećmi już od kilku lat.Słuchają 8miolatek 5 i półlatka.Przysłuchuje się 3latek a często czyta 13latek.
 "Znany już z wielu innych utworów, nie tylko Josteina Gaardera, motyw wędrówki, tym razem wzbogacony elementami magii i filozofii. Nietypowa wycieczka, nietypowej grupy, w nietypowym czasie. Za to bardzo typowy Gaarder, ale uwaga dla niewtajemniczonych! "Typowy Gaarder" to jak najbardziej zaleta ksiązki. Bardzo ładny, spokojny, obrazowy język oraz charakterystyczne w twórczości pisarza dwa wątki (realistyczny i nierealistyczny) wspaniale się ze sobą komponują, znakomicie oddając atmosferę świąt. Inspirująca lektura dla dzieci i nastolatków, polecałabym szczególnie czytanie wspólne - rodziców i ich pociech. Wartość tej pozycji jest niesłychana. Gaarder w mistrzowski sposób wprowadza młodzież w arkana wielkich religii oraz systemów filozoficznych. Uwaga dla rodziców - Gaarder jest wciągający. Nie zdziwcie się państwo, jeżeli wasze dzieci w listach do św. Mikołaja napiszą: "bożonarodzeniowy, magiczny kalendarz Joachima"  recenzja Katarzyna Kulas ze www.merlin.pl

Gorąco polecam !
Jeżeli macie możliwość a nie znacie książki to kupcie i nadróbcie te 3 dni.
Książkę czyta się od 1 grudnie do Wigilii.

2 komentarze:

 1. Jeszcze raz dziękuję Ci za rekomendację. Książkę czytamy wszyscy codziennie. Tegoroczny grudzień, to czas tej książki. Piękne chwile nam zafundowałaś. I zdążyłam kupić przed grudnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lo ogromnie się cieszę :-)
  My oczywiście też czytamy-z tą książką inaczej wygląda Adwent.Prawda ?
  Brakuje mi podobne lektury na czas Wielkiego Postu.
  Może coś wspólnie wymyślimy ?

  OdpowiedzUsuń